PROBLEMY EKOROZWOJU / PROBLEMS OF SUSTAINABLE DEVELOPMENT

 

Częstotliwość publikowania: półrocznik, ukazuje się w styczniu i lipcu

Rok wydania pierwszego numeru: 2006

ISSN: 2080-1971 (on-line), 1895-6912 (print)

Wydawca: Politechnika Lubelska

Patronat: Europejska Akademia Nauk i Sztuk (European Academy of Science and Arts)

Dziedziny: architektura i urbanistyka, inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, nauki leśne, rolnictwo i ogrodnictwo, filozofia, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, nauki o bezpieczeństwie, nauki o zarządzaniu i jakości, nauki prawne, nauki socjologiczne

Język: angielski

Typ recenzji: podwójnie ślepa (double-blind peer review)

Licencja: Creative Commons – Uznanie Autorstwa – CC BY 4.0 Int. (do 2023 r. włącznie – CC BY-SA)

Polityka samoarchiwizacji: czasopismo zezwala autorowi na publikację wersji wydawniczych artykułów

Liczba punktów na liście MNiSW: 40

Indeksacja: Web of Science, Journal Citation Reports, Scopus, Index Copernicus, Social Science Research Network, BazTech

Impact Factor: 1,1 (2022)

5-letni Impact Factor: 0,956 (2021)

Index Copernicus Value ICV: 148.64 (2022)

SJR Scimago Journal & Country Rank H-Index: 20 (2020)

CiteScore: 1.9 (2022)

 

Informacje szczegółowe

 

Zakres tematyczny czasopisma

Problemy Ekorozwoju/ Problems of Sustainable Development (pierwszy numer ukazał się w 2006 r.) to czasopismo interdyscyplinarne, związane z różnymi naukami, od filozofii, przez ekonomię, po inżynierię środowiska. Co roku ukazuje się dwa numery czasopisma. Każdy artykuł powinien jednak odnosić się do podstawowych paradygmatów zrównoważonego rozwoju (a więc obejmować kwestie społeczne, ekonomiczne i środowiskowe oraz Cele Zrównoważonego Rozwoju). Preferujemy raczej porównania międzynarodowe niż badania lokalne, ponieważ problemy są zazwyczaj międzynarodowe lub nawet globalne. Nie drukujemy artykułów opartych wyłącznie na analizie bibliometrycznej. Nie drukujemy również artykułów opartych na miarach zagregowanych, jeśli nie uwzględniają one różnic między krajami i trendów w czasie.

 

Standardy COPE

Redakcja, wydawca, autorzy oraz recenzenci zobowiązują się do przestrzegania Zasad przejrzystości i dobrych praktyk opracowanych przez COPE, Dobrych praktyk w procedurach recenzyjnych w nauce opracowanych przez MNiSW oraz Kodeksu etyki pracownika naukowego opracowanego przez PAN. W przypadku podejrzenia naruszenia zasad etycznych i/lub publikacyjnych zaistniała sytuacja będzie wyjaśniana zgodnie z procedurami COPE (diagramy COPE). Wszyscy autorzy powinni ujawnić wszelkie finansowe lub inne konflikty interesów, które mogą mieć wpływ na wyniki lub interpretację ich pracy.

Zasady etyczne COPE w Problemach Ekrozwoju. 

Wszystkie nadsyłane prace są weryfikowane przez redakcję za pomocą systemu Crossref Similarity Check (program iThenticate) w celu zapobiegania publikacji plagiatów i autoplagiatów.

 

Prawa autorskie

Wszystkie artykuły w czasopiśmie są udostępniane na licencji niewyłącznej Creative Commons Uznanie Autorstwa (CC BY 4.0 Int.). Artykuły opublikowane przed 2024 r. są udostępniane na licencji CC BY-SA. Licencja CC BY 4.0. Int. polega na tym, że utwór wolno kopiować, rozprowadzać, przedstawiać i wykonywać objęty prawem autorskim utwór oraz opracowane na jego podstawie utwory zależne pod warunkiem, że zostanie przywołane nazwisko autora pierwowzoru.

Czasopismo zezwala autorom na zachowanie ich praw autorskich bez żadnych ograniczeń i zatrzymanie praw autorskich bez żadnych ograniczeń.

Czasopismo jest wydawane i finansowane przez Politechnikę Lubelską i Europejską Akademię Nauki i Sztuki.