Publikowanie artykułów jest możliwe po podpisaniu zgody na przeniesienie licencji na czasopismo.
Uzyskane pozytywne wyniki hydrofobizacji opoki i zaprawy wapiennej pozwoliły na rozszerzenia zakresu badań. Zdecydowano o przeprowadzeniu prób wykonania przepony metodą iniekcji w murach. Ze względu na trudność przeprowadzenia badań polowych zdecydowano o wzniesieniu murów w laboratorium. Po okresie sezonowania w trzech murach badawczych wykonano trzy warianty przepon chemicznych. Do iniekcji użyto preparatu wyselekcjonowanego w pierwszym etapie badań. Kolejnym etapem było sprawdzenie skuteczności wytworzonych przepon.
Nawrot W. Metoda kontroli szczelności przepon hydrofobowych w zawilgoconych murach. Przegląd Budowlany 10,11/1983.
Google Scholar
Nawrot W. Sposób osuszania budowli z wilgoci podciąganej z gruntu metoda iniekcji krystalicznej. Przegląd Budowlany 6/1987.
Google Scholar
Pieniążek Z., Sąsiadek S., Królak E. Analiza i ocena skuteczności stosowanych metod osuszania ścian. Inżynieria i Budownictwo 9/1995.
Google Scholar
PN-EN ISO 12570 Cieplno-wilgotnościowe właściwości materiałów i wyrobów budowlanych. Określanie wilgotności przez suszenie w podwyższonej temperaturze.
Google Scholar
Trochonowicz M. Analiza skuteczności przepon wykonywanych metodami iniekcji chemicznej w murach z opoki wapnistej – Część I Badania możliwości wytworzenia przepony w opoce wapnistej i zaprawach Budownictwo i Architektura 11 (2012) 99-112.
DOI: https://doi.org/10.35784/bud-arch.2222
Google Scholar
WTA 4-4-04 Mauerwerksinjiekcion gegen kapillare Feuchtigkeit.
Google Scholar
Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.
Publikowanie artykułów jest możliwe po podpisaniu zgody na przeniesienie licencji na czasopismo.